Akcije

Mathematica Moravica
kako citirati ovaj članak
podeli ovaj članak

Metrika

  • citati u SCIndeksu: [2]
  • citati u CrossRef-u:0
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:2
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:2

Sadržaj

članak: 1 od 1  
2004, br. 8-1, str. 73-78
Two characterizations of (n,m)-groups for n≥3m
(naslov ne postoji na srpskom)
aUniverzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Departman za matematiku i informatiku
bFaculty of electrical engineering, Osijek, Croatia
Ključne reči: n-group; (n,m)-groupoid; (n,m)-group; {l,n - m + l} neutral operation of the (n,m)-groupoid
Sažetak
(ne postoji na srpskom)
In this paper two characterization of (n,m)-groups for n≥3m are proved. (The case m = 1 is proved in [5].).
Reference
Čupona, G. (1983) Vector valued semigroups. Semigroup Forum, 26(1): 65-74
Čupona, G., Celakoski, N., Markovski, S., Dimovski, D. (1988) Vector valued groupoids, semi groups and groups. u: Popov B., Čupona G., Celakoski N. [ur.] Vector valued semi groups and groups, Skopje, str. 1-78
Dornte, W.D. (1928) Untersuchungen über einen verallgemeinerten Gruppenbegriff. Mathematische Zeitschrift, 29, 1-19
Ušan, J. (1989) Neutral operations of (n, m)-groupoids. Zbornik radova Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu: Serija Matematika, 19, br. 2, 125-137, in Russian
Ušan, J. (1997) n-groups as variety of type . u: Pinus A.G., Ponomaryov K.N. [ur.] Algebra and Model Theory, Collection of papers, Novosibirsk, str. 182-208
Ušan, J. (1999) Note on (n, m)-groups. Mathematica Moravica, 3, 127-139
Ušan, J. (2003) n-groups in the light of the neutral operations. Mathematica Moravica, Special vol. monograph (Electronic Version-2006: http//www.moravica.tfc.kg.ac.yu)
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: neklasifikovan
DOI: 10.5937/MatMor0401073U
objavljen u SCIndeksu: 02.06.2007.

Povezani članci

Mathematica Moravica (2006)
(n,m)-groups in the light of the neutral operations survey article
Ušan Janez

Mathematica Moravica (2005)
On (n, m)-groups for n ≥ 3m
Ušan Janez, i dr.

Mathematica Moravica (2006)
On super-associative algebras with (2m,m)-quasigroup operations for m ≥ 2
Ušan Janez, i dr.

prikaži sve [25]