Metrika članka

  • citati u SCindeksu: 0
  • citati u Google Scholaru:[=>]
  • posete u prethodnih 30 dana:0
  • preuzimanja u prethodnih 30 dana:0
članak: 6 od 9  
Back povratak na rezultate
Mathematica Moravica
2009, vol. 13, br. 1, str. 43-47
jezik rada: engleski
vrsta rada: izvorni naučni članak

A remark on the moduli of the roots of algebraic equations
(naslov ne postoji na srpskom)
Afilijacija nije data

Sažetak

(ne postoji na srpskom)
In this paper we obtain several upper bounds of the moduli of the roots of the algebraic equations. 2000 Mathematics Subject Classification. Primary: 12D10.

Ključne reči

Reference

Marden, M. (1966) The geometry of polynomials. Providence, RI: Mathematical surveys. Amer. Math. Soc
Marković, D. (1939) Granice korena algebarskih jednačina. Srpska Kraljevska Akademija, Glas, Beograd, CLXXXI, prvi razred 90, A. Matematičke nauke, 117-130
Montel, P. (1934-1935) Sur quelques limites pour les modules des zéros des polynômes. Comment. Math. Helv, 7, 178-200
Zervos, S. (1960) Aspects modernes de la localisation des séros des polynômes d’une variable. Ann. Sci. Ecole Norm. Sup, (3) 77, 303-410