Metrika

  • citati u SCIndeksu: 0
  • citati u CrossRef-u:0
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:5
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:4

Sadržaj

članak: 1 od 11  
Back povratak na rezultate
2018, vol. 66, br. 1, str. 1-8
Neke kritičke napomene o radu “Beleška o metrizabilnosti tvp-konusnih metričkih prostora”
aUniverzitet u Kragujevcu, Prirodno-matematički fakultet, Institut za matematiku i informatiku
bUniverzitet u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, Učiteljski fakultet, Prizren-Leposavić
cUniverzitet u Beogradu, Mašinski fakultet
dUniversity of Palermo, Department of Energy, Information Engineering and Mathematical Models (DEIM), Palermo, Italy

e-adresasuzanasimic@kg.ac.rs, ljiljana.paunovic76@gmail.com, radens@beotel.net, francesca.vetro@unipa.it
Projekat:
Metode funkcionalne i harmonijske analize i PDJ sa singularitetima (MPNTR - 174024)
Metode numeričke i nelinearne analize sa primenama (MPNTR - 174002)

Ključne reči: tvp-konusni metrički prostor; metrizabilan; konus sa nepraznom unutrašnjošću; normalan; nije normalan
Sažetak
Ova kratka i pregledna beleška daje detaljan izveštaj o pristupu i rezultatima do kojih su došli Šou Lin i grupa autora (Lin et al, 2015, pp.271-279). U članku je pokazano da njihovi rezultati nisu naročito iznenađujući i novi. U stvari, korišćenjem jednog poznatog K. Demlingovog rezultata naznačeno je da su tvp-konusni metrički prostori sa konusima koji imaju nepraznu unutrašnjost zapravo konusni metrički prostori sa normalnim konusima i nepraznim unutrašnjostima. Stoga, postoje samo konusni metrički prostori sa normalnim konusima čija unutrašnjost nije prazna ili sa konusima koji su normalni, ali sa praznim unutrašnjostima. Još uvek se ne zna da li postoji uređen topološki vektorski prostor sa konusom koji nije normalan i čija unutrašnjost nije prazna.
Reference
Alnafei, S.H., Radenović, S., Shahzad, N. (2011) Fixed point theorems for mappings with convex diminishing diameters on cone metric spaces. Appl. Math. Lett, 24 (2), pp.2162-2166. Available at: https://doi.org/10.1016/j.aml.2011.06.019
Amini-Harandi, A., Fakhar, M. (2010) Fixed point theory in cone metric spaces obtained via the scalarization method. Comput. Math. Appl, 59(11), pp. 3529-3534, https://doi.org/10.1016/j.camwa.2010.03.046
Ansari, A.H., Chandok, S., Hussain, N., Paunović, L. (2016) Fixed point of weak contractions in regular cone. Journal of Advanced Mathematical Studies, 9(1), pp. 72-82
Deimling, K. (1985) Nonlinear functional analysis. Springer Verlag
Du, W.S. (2010) A note on cone metric fixed point theory and its equivalence. Nonlinear Anal, 72 (5), pp.2259-2261. Available at: https://doi.org/10.1016/j.na.2009.10.026
Đorđević, M., Đorić, D., Kadelburg, Z., Radenović, S., Spasić, D. (2011) Fixed point results under C-distance in TVS-cone metric spaces. Fixed Point Theory and Applications, 2011:29. Available at: https://doi.org/10.1186/1687-1812-2011-29
Filipović, M., Paunović, Lj., Radenović, S., Rajović, M. (2011) Remarks on 'Cone metric spaces and fixed point theorems of T-Kannan contractive mappings'. Mathematical and Computer Modelling, 54 (5-6)
Huang, L., Zhang, X. (2007) Cone metric spaces and fixed point theorems of contractive mappings. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 332(2): 1468-1476
Jachymski, J., Klima, J. (2016) Cantor's intersection theorem for K-metric spaces with a solid cone and a contraction principle. J. Fixed Point Theory Appl, 18 (3), pp.445-463. Available at: https://doi.org/10.1007/s11784-016-0312-1
Janković, S., Kadelburg, Z., Radenović, S. (2011) On cone metric spaces: A survey. Nonlinear Anal, 74 (7), pp.2591-2601. Available at: https://doi.org/10.1016/j.na.2010.12.014
Kadelburg, Z., Paunović, Lj., Radenović, S., Rad, S.G. (2016) Non-normal cone metric and cone b-metric spaces and fixed point results. Scientific Publications of the State University of Novi Pazar Series A: Applied Mathematics, Informatics and mechanics, vol. 8, br. 2, str. 177-186
Kadelburg, Z., Radenović, S., Rakočević, V. (2011) A note on the equivalence of some metric and cone metric fixed point results. Applied Mathematics Letters, 24(3): 370-374
Khani, M., Pourmahdian, M. (2011) On the metrizability of cone metric space. Topology Appl, 158 (2), pp.190-193
Köthe, G. (1969) Topological Vector Spaces I. New York: Springer-Verlag, Inc
Lin, S., Li, K., Ge, Y. (2015) On the metrizability of tvs-cone metric spaces. Publication de l’Institut Mathématique, Nouvelle série, tome 98(112), pp. 271-279, https://doi.org/10.2298/PIM1512271L
Radenović, S., Vetro, F., Xu, S. (2017) Some new results on perov type mappings. J. Adv. Math. Stud., 10(3), pp. 396-409
Schaefer, H.H. (1971) Topological vector spaces. Berlin: Springer
Simić, S. (2011) A note on Stone’s, Baire’s, Ky Fan’s and Dugundji’s theorem in tvs-cone metric spaces. Appl. Math. Lett, 24(6), pp. 999-1002, https://doi.org/10.1016/j.aml.2011.01.014
Vandergraft, J.S. (1967) Newton's method for convex operators in partially ordered spaces. SIAM J. Num. Anal, Anal. 4 (3), pp.406-432. Available at: https://doi.org/10.1137/0704037
Wong, Y.C., Ng, K.F. (1973) Partially Ordered Topological Vector Spaces. Oxford: Claredon Press
Xu, S., Dolićanin, Ć., Radenović, S. (2016) Some remarks on results of Perov type. J. Adv. Math. Stud., 9 (3), pp. 361-369
Xu, S., Radenović, S. (2014) Fixed point theorems of generalized Lipschitz mappings on cone metric spaces over Banach algebras without assumption of normality. Fixed Point Theory Appl, 2014:102. Available at: https://doi.org/10.1186/1687-1812-2014-102
Zabrejko, P.P. (1997) K-metric and K-normed linear spaces, survey. Collect. Math, 48, pp. 825-859
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: izvorni naučni članak
DOI: 10.5937/vojtehg66-15128
objavljen u SCIndeksu: 08.01.2018.
metod recenzije: dvostruko anoniman
Creative Commons License 4.0

Povezani članci

Nema povezanih članaka