Akcije

Mathematica Moravica
kako citirati ovaj članak
podeli ovaj članak

Metrika

  • citati u SCIndeksu: 0
  • citati u CrossRef-u:[1]
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:7
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:7

Sadržaj

članak: 1 od 6  
Back povratak na rezultate
2012, vol. 16, br. 1, str. 33-35
On a result of Jachymski, Matkowski, and Świątkowski
(naslov ne postoji na srpskom)
Univerzitet u Beogradu, Matematički fakultet, Srbija

e-adresaandreja@predrag.us
Ključne reči: Fixed point; Nonlinear conditions for fixed points; topological spaces; Monotone Principle of Fixed Point; TCS-convergence; d-Cauchy completeness
Sažetak
(ne postoji na srpskom)
We prove on a new manner, via Monotone Principle (of fixed point), a result of Jachymski, Matkowski, and Świątkowski [Journal of Applied Analysis, 1 (1995), 125-134, Theorem 1, p. 130].
Reference
Jachymski, J., Matkowski, J., Świa̧tkowski, T. (1995) Nonlinear Contractions on Semimetric Spaces. Journal of Applied Analysis, 1(2):
Matkowski, J. (1975) Integrable solutions of functional equations. Warszawa: Polish Scientific Publishers, Diss. Math. 127
Tasković, M.R. (1985) A monotone principle of fixed points. Proc. Amer. Math. Soc, 94, 427-432
Tasković, M.R. (1990) Some new principles in fixed point theory. Math. Japonica, 645-666; 35
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: neklasifikovan
DOI: 10.5937/MatMor1201033T
objavljen u SCIndeksu: 25.03.2017.

Povezani članci

Nema povezanih članaka