Akcije

Mathematica Moravica
kako citirati ovaj članak
podeli ovaj članak

Metrika

  • citati u SCIndeksu: [4]
  • citati u CrossRef-u:[2]
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:4
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:4

Sadržaj

članak: 2 od 14  
Back povratak na rezultate
2006, br. 10, str. 107-147
(n,m)-groups in the light of the neutral operations survey article
(naslov ne postoji na srpskom)
Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Departman za matematiku i informatiku
Sažetak
(ne postoji na srpskom)
This text is as an attempt to systematize the results about (n,m)- groups in the light of the neutral operations. (The case m = 1 is the monograph [23]).
Reference
Čupona, G. (1983) Vector valued semigroups. Semigroup Forum, 26(1): 65-74
Čupona, G., Dimovski, D. (1984) On a class of vector valued groups. u: Proceedings of the Conf. 'Algebra and Logic', Zagreb, 29-37
Čupona, G., Celakoski, N., Markovski, S., Dimovski, D. (1988) Vector valued groupoids, semi groups and groups. u: Popov B., Čupona G., Celakoski N. [ur.] Vector valued semi groups and groups, Skopje, str. 1-78
Dimovski, D., Ilić, S. (1988) Commutative (2m, m)-groups. u: Popov B., Čupona Ġ., Celakoski N. [ur.] Vector valued semigroups and groups, Skopje, str. 79-90
Dimovski, D., Trenčevski, K. (1988) One-dimensional (4, 2)-Lie groups. u: Popov B., Čupona Ġ., Celakoski N. [ur.] Vector valued semigroups and groups, Skopje, str. 91-102
Dornte, W.D. (1928) Untersuchungen über einen verallgemeinerten Gruppenbegriff. Mathematische Zeitschrift, 29, 1-19
Dudek, W. (1995) Varieties of polyadic groups. Filomat, 3, 657-674
Galić, R. (2005) On (n,m)-groups for n > 2m. Sarajevo Journal of Mathematics, vol. 1 (14), 171-174
Galić, R., Katić, A. (2005) On neutral operations of (n, m)-groups. Mathematica Moravica, br. 9, str. 1-3
Gleichgewicht, B., Glazek, K. (1967) Remarks on n-groups as abstract algebras. Colloq. Math, 17, 209-219
Gluskin, L.M. (1965) Positional operatives. Matem. Sbornik, 68 (110), 444-472
Hosszu, M. (1963) On the explicit form of $n$-group operations. Publ. Math. Debrecen, 10, 88-92
Ušan, J., Žižović, M. (submitted) Skew operation on (n, m)-groups
Ušan, J. (1988) Neutral operations of n-groupoids. Zbornik radova Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu: Serija Matematika, br. 18-2, 117-126, in Russian
Ušan, J. (1989) Neutral operations of (n, m)-groupoids. Zbornik radova Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu: Serija Matematika, 19, br. 2, 125-137, in Russian
Ušan, J. (1994) A comment on $n$-groups. Zbornik Rad. Prirod.-Mat. Fak. Univ. Novi Sad, 24, 1, 281-288
Ušan, J. (1995) On Hosszú-Gluskin algebras corresponding to the same n-group. Zbornik radova Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu: Serija Matematika, 25, br. 1, 101-119
Ušan, J. (1997) n-groups as variety of type . u: Pinus A.G., Ponomaryov K.N. [ur.] Algebra and Model Theory, Collection of papers, Novosibirsk, str. 182-208
Ušan, J. (1997) On n-groups. Maced. Acad. Sci. and Arts. Contributions. Sect. Math. Techn. Sci., XVIII, 1-2, 17-20
Ušan, J. (1999) Note on (n, m)-groups. Mathematica Moravica, 3, 127-139
Ušan, J. (1999) A note on $n$-groups for $n\geq3$. Journal of Mathematics, Novi Sad, 29, 1, 55-59
Ušan, J. (2000) On (n, m)-groups. Mathematica Moravica, br. 4, str. 115-118
Ušan, J. (2001) A comment on (n, m)-groups for n ≥ 3m. Mathematica Moravica, br. 5, str. 159-162
Ušan, J. (2003) n-groups in the light of the neutral operations. Mathematica Moravica, Special vol. monograph (Electronic Version-2006: http//www.moravica.tfc.kg.ac.yu)
Ušan, J. (2005) About a class of (n, m)-groups. Mathematica Moravica, br. 9, str. 77-86
Ušan, J. (2005) A comment on (n,m)-groups. Journal of Mathematics, Novi Sad, vol. 35, br. 2, str. 133-141
Ušan, J., Katić, A. (2004) Two characterizations of (n,m)-groups for n≥3m. Mathematica Moravica, br. 8-1, str. 73-78
Ušan, J., Žižović, M. (2005) On (n, m)-groups for n ≥ 3m. Mathematica Moravica, br. 9, str. 87-93
Žižović, M. (1976) Topological analogy of Hosszú-Gluskin Theorem. Mat. Vesnik, 13(28), 233-235. (Serbo-Croatian)
Žižović, M. (1998) On {1, n}-neutral, inversing and skew operations of n-groups. Mathematica Moravica, 2, 169-173
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: neklasifikovan
DOI: 10.5937/MatMor0610147U
objavljen u SCIndeksu: 02.06.2007.

Povezani članci

Nema povezanih članaka