Akcije

Matematički vesnik
kako citirati ovaj članak
podeli ovaj članak

Metrika

  • citati u SCIndeksu: 0
  • citati u CrossRef-u:0
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:0
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:0

Sadržaj

članak: 3 od 7  
Back povratak na rezultate
2011, vol. 63, br. 2, str. 87-92
On Vitali sets and their unions
(naslov ne postoji na srpskom)
Department of Mathematics, Linkoping University, Linkoping, Sweden

e-adresavitja@mai.liu.se
Ključne reči: Vitali set; Baire property
Sažetak
(ne postoji na srpskom)
It is well known that any Vitali set on the real line R does not possess the Baire property. In this article we prove the following: Let S be a Vitali set, Sr be the image of S under the translation of R by a rational number r and Ƒ= {Sr : r is rational}. Then for each non-empty proper subfamily Ƒ' of Ƒ the union UƑ' does not possess the Baire property.
Reference
Engelking, R. (1989) General topology. Berlin: Heldermann Verlag
Kuratowski, K. (1966) Topology. New York - London: Academic press, vol. 1
Vitali, G. (1905) Sul problema della mesura dei gruppi di punti di una retta. Bologna
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: izvorni naučni članak
objavljen u SCIndeksu: 27.04.2011.

Povezani članci

Nema povezanih članaka