Metrika

  • citati u SCIndeksu: [1]
  • citati u CrossRef-u:0
  • citati u Google Scholaru:[]
  • posete u poslednjih 30 dana:40
  • preuzimanja u poslednjih 30 dana:0

Sadržaj

članak: 8 od 8  
Back povratak na rezultate
2007, vol. 57, br. 3-4, str. 49-63
Stabilnost linearnih diskretnih deskriptivnih sistema u smislu Ljapunova - pregled rezultata
Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet
Sažetak
Ovaj rad daje detaljan hronološki pregled radova i rezultata mnogih autora na polju izučavanja stabilnosti sistema u smislu Ljapunova za posebne klase diskretnih deskriptivnih sistema. U tom smislu diskretna Ljapunovljeva jednačina, izvedena za diskretne implicitne sisteme, je od posebnog značaja. Problem robusnosti stabilnosti takođe je razmatran. Ovaj pregled rezultata pokriva period od 1985. god. do današnjih dana i ima jasnu nameru da predstavi osnovne koncepte i glavne doprinose ostvarene u pomenutom periodu u celome svetu a koji su publikovani i respektabilnim međunarodnim časopisima ili saopšteni na prestižnim internacionalnim konferencijama.
Reference
Aplevich, J.D. (1991) Implicit linear systems. Berlin: Springer Verlag
Bajić, V.B., Debeljković, D.Lj., Gajić, Z. (1994) Existence of solution converging toward the origin of the phase space of singular linear systems. u: AMSE conference on system analysis, control and design, Lyon, France, Proceedings, 171-184
Bajić, V.B., Milić, M.M. (1986) Theorems on the bounds of solutions of semi-state models. Int. J. Control, 43(3): pp. 2183-2197
Bajić, V.B., Milić, M.M. (1987) Extended stability of motion of semi-state systems. Int. J. of Control, 46(6): str. 2183-2197
Bajić, V.B. (1986) Partial stability of motion of semi-state systems. Int. J. of Control, 44(5), str. 1383-1394
Bajić, V.B. (1987) Lyapunov function candidates for semi-state systems. Int. J. Control, 46 (6) str. 2171-2181
Bajić, V.B. (1988) Generic stability and boundedness of semistate systems. IMA Journal of Mathematical Control and Information, 5, 2, 103-115
Bajić, V.B. (1992) Lyapunov's direct method in the analysis of singular systems and networks. Hillcrest, Natal, RSA: Shades Technical Publications
Bajić, V.B., Milić, M.M., Živković, S.J. (1990) Bounds on solutions of discrete singular systems. u: IEEE-ISCAS 90, May 1-3, New Orleans, Louisiana, USA, Proceedings, vol. 2, 1482 -1484
Bajić, V.B., Debeljković, D.Lj., Gajić, Z., Petrović, B. (1992) Weak domain of attraction and existence of solutions convergent to the origin of the phase space of singular linear systems. Publications, ETF, University of Belgrade, Series: Automatic Control, (1) 53-62
Bajić, V.B. (1995) Existence of practically stable solutions of singular linear systems. Natal, RSA: Control Laboratory. Technikon, Technical Report TR R95-02
Bajić, V.B., Debeljković, D.Lj., Gajić, Z. (1992) Existence of solution converging toward the origin of the phase space of singular linear systems. u: SAUM, Kragujevac, June, Proceedings, 334-348
Boukas, E.K., Liu, Z.K. (2003) Delay-dependent stability analysis of descriptor linear continuous-time systems. IEEE Proc. -Control Theory, 150(4)
Campbell, S.L. (1980) Singular systems of differential equations. London, itd: Pitman
Campbell, S.L. (1982) Singular systems of differential equations. London, itd: Pitman, II
Campbell, S.L., Meyer, C.D., Rose, N.J. (1976) Application of drazin inverse to linear systems of differential equations. SIAM Journal on Applied Mathematics, 31(3): 411
Campbell, S.L., Rodrigues, J. (1985) Bounded solutions of discrete singular systems on infinite time intervals. IEEE Transactions on Automatic Control, 30 165-8
Chen, H.-G., Kuang, W.H. (1994) Improved quantitative measures of robustness for multivariable systems. IEEE Transactions on Automatic Control, 39, br. 4, str. 807-810
Dai, L. (1989) Singular control systems. Berlin, itd: Springer Verlag
Dai, L. (1989) The difference between regularity and irregularity in singular systems. Circuits, Systems and Signal Processing, vol. 8, br. 4., str. 435-444
Debeljković, D.Lj. (1992) The survey of stability results on singular and implicit systems. u: Proc. 4th conference SAUM, Kragujevac, 301-315
Debeljković, D.Lj., Drakulić, V. (2001) Stabilnost linearnih autonomnih singularnih sistema u smislu Ljapunova - retrospektiva rezultata. Naučno-tehnički pregled, vol. 51, br. 3, str. 70-79
Debeljković, D.Lj. (2001-2002) Singular control systems. Scientific Review: Science and Engineering, br. 29-30, str. 139-161
Debeljković, D.Lj. (2004) Singular control systems. Dynamics of Continuous Discrete and Impulsive Systems-Series A-Mathematical Analysis, vol. 11, br. 5-6, str. 691-705
Debeljković, D.Lj., Bajić, V.B., Gajić, Z., Petrović, B. (1993) Boundedness and existence of solutions of regular and irregular singular systems. Publications of Faculty of Electrical Eng. Series: Automatic Control, Belgrade (YU), (1) 69-78
Debeljković, D.Lj., Bajić, V.B., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1994) Quantitative measures of robustness of generalized state space systems. u: AMSE Conference on System Analysis, Control and Design, Lyon, France, Proc, 219-230
Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1996) Application of singular systems theory in chemical engineering. u: CHISA'96, International Congress of Chemical and Process Engineering (12th), Prague, Czech Republic, 25-30 August, MAPRET Lecture - Monograph
Debeljković, D.Lj., Zhang, Q. (2003) Dinamička analiza generalisanih neautonomnih sistema u prostoru stanja. Scientific Technical Review, vol. 53, br. 1, str. 30-40
Debeljković, D.Lj., Jovanović, M.B., Milinković, S.A. (2003) Analiza robusnosti stabilnosti linearnih stacionarnih deskriptivnih diskretnih sistema. Scientific Technical Review, vol. 53, br. 2, str. 34-44
Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (2005) Continuous singular control systems. Belgrade: Kultura
Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B., Jacić, Lj.A. (2005) Discrete descriptor control systems. Belgrade: Kultura
Dihovični, Đ.N., Bogićević, B.B., Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1996) Boudedness and existence of solutions of regular and irregular discrete descriptor linear systems. u: ITHURS 96, Leon, Spain, Proceedings, II, 373-378
Dihovični, Đ.N., Erić, J.N., Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1996) Weak domain attraction and existence of solutions convergent to the phase space of discrete descriptor linear systems. u: IHTURS 96, Leon, Spain, II, str. 367-371
Dziurla, B., Newcomb, R.W. (1987) Nonregular semistate systems: Examples and input-output pairing. u: IEEE Proc. on CDC, Los Angeles, CA, str. 1125-1126
Đurović, V.K., Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1998) Further results on Lyapunov stability robustness considerations for linear generalized state space systems. AMSE (France), vol. 52, br. 1-2, str. 54-64
Erić, T., Debeljković, D.Lj., Milinković, S.A., Jovanović, M.B. (1995) Existence of solutions convergent to the origin of phase space and quantitative measures of robustness of linear discrete: Time singular systems. u: Proc. SAUM, Novi Sad, str. 256-262
Hsiung, K.L., Lee, L. (1999) Lyapunov inequality and bounded real lemma for discrete: Time descriptor systems. IEE Proceedings - Control Theory and Applications, vol. 146, br. 4, July, 327-331
Hu, G.J., Sun, T. (2003) Stability analysis for singular systems with time-varying. Journal of Tongji University, 31(4): str. 481-485
Isihara, J.Y., Terra, M.H. (2000) On the Lyapunov theorem for singular systems. IEEE Transactions on Automatic Control, 47 (11), str. 1926-1930
Lewis, F.L. (1986) A survey of linear singular systems. Circuits Systems and Signal Processing, 5, 1, 3-36
Lewis, F.L. (1987) Recent work in singular systems. u: Int. Symp. on Sing. Syst., Atlanta GA, Proc, str. 20-24
Li, Y.Q., Liu, Y.Q. (1998) Stability of solution of singular systems with delay. Control Theory and Application, 15(4): str. 542-550
Liang, J.R. (2000) Analysis of stability for descriptor discrete systems with time-delay. Journal of Guangxi University, 25(3), str. 249-251
Liang, J.R. (2001) The asymptotic stability and stabilization for singular systems with time delay. System Engineering and Electronics, 23(2), str. 62-64
Liang, J.R., Ying, Y.R. (1999) Analysis of stability for singular discrete linear systems. Journal of Shanxi Normal University, 27(4), str. 17-21
Liu, Y.Q., Li, Y.Q. (1997) Stability of solutions of a class of time-varying singular systems with delay. Control and Decision, 12(3), 193-197
Luenberger, D.G. (1977) Dynamic equations in descriptor form. IEEE Transactions on Automatic Control, AC-22, 3, 312-321
Masubichi, I., Shimemura, E. (1997) An LMI condition for stability of implicit systems. u: Conference on decision and control (36th), San Diego, California, USA, Proceedings
Masubuchi, I., Kamitane, Y., Ohara, A., i dr. (1997) Control for descriptor systems: A matrix inequalities approach. Automatica, 33(4), str. 669-673
Men, B., Zhang, Q.L., Li, X., Yang, C., Chen, Y. (2006) The stability of linear descriptor systems. International Journal of Information and System Science, vol. 2, br. 3, str. 362-374
Milić, M.M., Bajić, V.B. (1989) Stability analysis of singular systems. Circuits Systems Signal Process, 8(3), str. 267-287
Milić, M.M., Bajić, V.B. (1984) Solution behavior of the semi-state model for large-scale time-discrete systems. u: International symposium on network theory (5th), ETAN and IEEE CAS Society, Sarajevo, Proceedings, 106-11
Muller, P.C. (1993) Stability of linear mechanical systems with holonomic constraints. Applied Mechanics Reviews, ASME, (11), part 2, November 160-164
Muller, P.C. (1997) Linear mechanical descriptor systems: Identification, analysis and design. u: Preprints of IFAC, Conference on control of independent systems, Belfort, France, str. 501-506
Owens, D.H., Debeljković, D.Lj. (1985) Consistency and Liapunov stability of linear descriptor systems: A geometric analysis. IMA Journal of Mathematical Control and Information, br. 2, 139-151
Patel, R.V., Toda, M. (1980) Quantitative measures of robustness for multivariable systems. u: Proc. Joint Contr. Conf., San Francisco, TP 8-A
Silva, M.S., de Lima, T.P. (2003) Looking for nonnegative solutions of a Leontief dynamic model. Linear Algebra, 364, str. 281-316
Syrmos, V.L., Misra, P., Aripirala, R. (1995) On the discrete generalized Lyapunov equation. Automatica, 31(2), str. 297-301
Takaba, K. (1998) Robust control descriptor system with time-varying uncertainty. Int. J. of Control, 71(4), str. 559-579
Tseng, H.C., Kokotović, P.V. (1988) Optimal control in singularly perturbed systems: The integral manifold approach. u: IEEE Proc. On CDC, Austin, str. 1177-1181
Verghese, G., van Dooren, P., Ioulaih, T. (1979) Properties of the system matrix of a generalized state-space system. Int J Control, 30 (2), str. 235-243
Verghese, G.C., Levy, B.C., Kailath, T. (1981) A generalized state-space for singular systems. IEEE Transactions on Automatic Control, 26, 4, 811-831
Wang, Q., Zhang, Q.L., Yao, B. (2003) Lyapunov equation with positive definite solution for discrete descriptor systems. Journal of Natural Sciences of Heilongjiang University, 20(1), str. 50-54
Wu, H., Muzukami, K. (1995) Lyapunov stability theory and robust control of uncertain descriptor systems. International Journal of Science, vol. 26, (10), 1981-1991
Xu, S., Yang, C. (1999) Stabilization of discrete-time singular systems: A matrix inequality approach. Automatica, vol. 35, 1613-1617
Xu, S., Yang, C. (2000) An algebraic approach to the robust stability analysis and robust stabilization of uncertain singular systems. International Journal of Systems Science, vol. 31, 55-61
Xu, S., Yang, C. (2000) H∞ state feedback control for discrete singular systems. IEEE Transactions on Automatic Control, AC-45, (6), str. 1405-1409
Xu, S., Yang, C., Niu, Y., Lam, J. (2001) Robust stabilization for uncertain discrete singular systems. Automatica, vol. 37, 769-774
Xu, S., Lam, J., Yang, C. (2001) Quadratic stability and stabilization of uncertain linear discrete-time systems with state delay. Systems and Control Letters, 43, 2, 77-84
Xu, S., Dooren, P.V., Stefan, R., Lam, J. (2002) Robust stability and stabilization for singular systems with state delay and parameter uncertainty. IEEE Transactions on Automatic Control, 47, 7, 1122-1128
Xu, S., Lam, J., Yang, C. (2002) Robust H control for discrete singular systems with state delay and parameter uncertainty. Dynamics of Continuous, Discrete and Impulsive Systems, vol. 9, br. 4, str. 539-554
Yang, D.M., Zhang, Q.L., Yao, B. (2004) Descriptor systems. Beijing: Science Publisher
Yang, Z.M., Wang, S.K., Wu, M.X., Liu, L.H. (2003) The criteria stability for a class discrete generalized systems. Journal of Xianyung Teachers' College, 18(4): str. 12-13
Yao, B., Zhang, Q., Yang, D., Wang, F. (2002) Analysis and control of asymptotic stability for discrete descriptor systems. Journal of Northeastern University (Natural science), 23, 4, 315-318
Yedavalli, R.K. (1985) Improved measures of stability robustness for linear state space models. IEEE Transactions on Automatic Control, 30, br. 6, str. 577-579
Yedavalli, R.K., Liang, Z. (1986) Reduced conservatism in stability robustness bounds by state transformation. IEEE Transactions on Automatic Control, 31, br. 9, str. 863-866
Yue, X.N., Zhang, X.N. (1998) Analysis of Lyapunov stability for descriptor systems. Journal of Liaoning Educational Institute, 15(5), str. 42-44
Zhang, J.H., Yu, G.R. (2002) Analysis of stability for continuous generalized systems. Journal of Shenyang Institute of Aeronautical Engineering, Shenyang, 19(2), str. 67-69
Zhang, Q.L., Liu, W.Q., Hille, D. (2002) Lyapunov approach to analysis of discrete descriptor systems. Systems Control Letters, 45, str. 237-247
Zhang, Q.L., Wang, Q., Cong, X. (2002) Investigation of stability of descriptor systems. Journal of Northeastern University (Natural Sciences), 23(7), str. 624-627
Zhang, Q.L. (1994) The Lyapunov method of descriptor systems structure. System and Science and Maths, 14(2), str. 117-120
Zhang, Q.L. (1997) Dispersal control and robust control for descriptor systems. Northwestern Industrial University Publisher
Zhang, Q.L., Xu, X.H. (1994) Structural stability and linear quadratic control for discrete descriptor systems. u: Proc. of the Asian control conference 7, Tokyo, str. 27-30
Zhang, Q.L., Dai, G.Z., Lam, J., Zhang, L.Q. (1998) The Asymptotic stability and stabilization of descriptor systems. Acta Automatica Sinica, 24(2), str. 208-312
Zhang, Q.L., Dai, G.Z., Xu, X.H., Xie, X.K. (1998) Analysis and control of stability for discrete descriptor systems via Lyapunov methods. Acta Automatica Sinica, 24(5), str. 622-629
Zhang, Q.L., Lam, J., Zhang, Q.L. (1999) Lyapunov and Riccati equations of discrete-time descriptor systems. IEEE Transactions on Automatic Control, 44(11), str. 2134-2139
Zhang, Q.L., Lam, J., Zhang, Q.L. (1999) Generalized Lyapunov equation for analyzing the stability of descriptor systems. u: Proc. of the 14-th World congress of IFAC, D-2b-01-4, str. 19-24
Zhang, Q.L., Zhang, L.Q., Nie, Y.Y. (1999) Analysis and synthesis of robust stability for descriptor systems. Control Theory and Applications, 16(4), str. 525-528
Zhang, Q.L., Lam, J., Zhang, L.Q. (1999) New Lyapunov and Riccati equations for discrete: Time descriptor systems. u: Proceedings of the 14th World congress of IFAC, D-2b-01-2, str. 7-12
Zhang, X.M., Wu, M., He, Y. (2003) On delay-dependent stability for linear descriptor systems with delay. Journal of Circuits and Systems, 8(4), str. 3-7
Zhou, K., Khargonekar, P.P. (1987) Stability robustness bounds for linear state-space models with structure uncertainty. IEEE Transactions on Automatic Control, 32, br. 7, str. 621-623
Zhu, J.D., Ma, S., Chen, Z.L. (2002) Singular LQ problem for non-regular descriptor systems. IEEE Transactions on Automatic Control, 47(7), str. 1128-1133
 

O članku

jezik rada: engleski
vrsta rada: prethodno saopštenje
objavljen u SCIndeksu: 06.10.2008.

Povezani članci

Nema povezanih članaka